
Yhdistyksemme seuraava yritysvierailu suuntautuu Espoon Olarinluomaan tutustumaan uuden täydenpalvelun Toyota- ja Lexus-autotalon tiloihin. Noin 4600 m2:n kokoisen autotalon arkkitehtuurissa on panostettu ajattomuuteen. Uudessa kolmikerroksisessa toimipisteessä tarjotaan laajat Toyota- ja Lexus-myynti, sekä huolto-, varaosa- ja korikorjaamopalvelut.
Tapahtuman perustiedot:
PAIKKA: Luomanportti 2, 02200 Espoo
AIKA: 17.3.2026 klo 17:00 alkaen kahvituksella
ISÄNNÄT:
- Paikallisjohtaja Thomas Lostedt
- Palvelupäällikkö Olli Koivuranta
- Vaihtoautopäällikkö Michael Andersen
- Korjaamopäällikkö Sauli Tervonen
Ohjelma:
- 17:00 Kokoontuminen ja kahvit
- Tilaisuuden avaus
- Toimitiloihin tutustuminen ryhmissä
- Tilaisuuden päätös
Saapumisohje:
Toyota Tsusho Nordic Oy Espoon toimipiste sijaitsee Olarinluoman yritysalueella Luomanportin ja Olarinluoman kulmassa. Toimipisteen pihalla on rajallisesti parkkipaikkoja, mutta Luomanportin varrelle voi pysäköidä. Kokoonnumme automyymälään, missä tilaisuus aloitetaan.

Ilmoittautuminen:
Ilmoittaudu mukaan 12.3. mennessä oheisesta linkistä:
https://forms.gle/bDEqb5Lg7Bp5fWsL8
Mukaan mahtuu 50 HATY:n jäsentä. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.
Hyväksytty ilmoittautuminen vahvistetaan erillisellä sähköpostilla ennen tapahtumaa. Varmistathan, että sähköpostiosoiteesi on oikein kirjoitettu.
Lämpimästi tervetuloa!
Terveisin Helsingin autoteknillinen yhdistys ry / Hallitus